BAHÇEKENT I PROJESİ

Bahçekent Projesi'nde yer alan kooperatifler konutlarını, çoğunlukla villa ve bazı bölgelerde ise katlı konut olarak projelendirip, tamamlamış yada inşa etmektedirler.

Bahçekent  I  Projesinde Yer Alan, İnşaatları Tamamlanan ve Devam Eden  Kooperatifler:

·   Tas.Hal.S.S. Almila Konut Yapı Kooperatifi  

     

·   Konut Sayısı : Villa: 24, Çok katlı: 18         
·   Konut Tipi     : Villa ve Çok katlı 

2012 yılında kuraları çekilen Almila Kooperatifinde konutlar, belirli ölçülerde akıllı konut özelliği taşımaktadır. Tüm konutların dış cephelerinde doğal taş ve ahşap kullanılmıştır. Üç katlı teras ev biçiminde inşa edilen çok katlı konutlarda, bahçe, asansör ve kapalı garaj da bulunmakta olup  Eva Garden Almila Sitesi adıyla oturum başlamıştır.

Adres: Mebusevleri Mah. Turgut Reis Cad. No:3/4 Çankaya / ANKARA     Tel:(0312) 212 89 20
 

·   Tas.Hal.S.S. Anatolia Konut Yapı Kooperatifi

     

·   Konut Sayısı : 31       
·   Konut Tipi     : Villa   

2012 yılı Haziran ayında üyelere ileri kaba olarak teslim edilen konutlar, 147 m² tabana oturan, 441 m² kullanım alanlı villalar olarak inşa edilmiştir. Estetik ve sağlamlığı dış görünüşlerinde yansıtan Anatolia konutlarında, peyzaj projesi gereği ada içinde ve konut bahçelerinde tüm uygulamalarını tamamlanarak yerleşime açılmış, kooperatif tasfiyeye sürecine girmiştir.

Adres: Çayyolu Postanesi P.K. : 47   Çankaya / ANKARA     Tel:(0533) 625 89 44
 

· Tas.Hal. S.S. Bağ Konakları Konut Yapı Kooperatifi

                  

 

·   Konut Sayısı : 64      
·   Konut Tipi     : Çok katlı

16 katlı tek blokta her katta 4 daire olmak üzere 64 konut yer alıyor. 175 m² olan konutlarda 4 oda, bir salon bulunmaktadır. Bunun yanı sıra binada fitnes salonu, jeneratör, su deposu, çift asansör ve kapalı otopark da yerlerini almıştır. Bağ  Park Sitesi adıyla oturuma başlanan sitede, koopearatif ortaklarına konutlarını teslim ederek 2014 yılında tasfiye olmuştur.

 Adres: Atatürk Bulvarı Nemutlu İş Hanı Kat:9 No:72/35 Kızılay    Tel:(0505)777 66 04

 

· S.S. Bahçekent Armoni Konut Yapı Kooperatifi

             

·   Konut Sayısı : 46          
·   Konut Tipi     : İkiz Villa   

İkiz villa şeklinde 46 konutun yer aldığı Kooperatifin,  kuraları çekilmiş oturum başlamıştır.Bahçekent I projesinin bir üyesi olan kooperatif diğer kooperatiflerde olduğu gibi nitelikli konutlar üretilmiştir.

Adres: Halk Sk. No:17/4 Kızılay / ANKARA     Tel:(0312) 433 36 32
 

·   Tas.Hal.S.S. Bahçekent Villaları Konut Yapı Kooperatifi

                  

·   Konut Sayısı :  4     
·   Konut Tipi     : Villa   

Bahçekent I Projesinin en az sayıda konutuna sahip Kooperatifindeki 4 konut, tripleks villa türü olup, etraflarına sınırlayıcı olarak taş duvarlar inşa edilmiştir. Konutların inşaatları tamamlanmıştır. Sayıları az olmakla birlikte konutlar oldukça rahat projelendirilmiş ve kaliteli inşa edilmiştir. Oturum başlamış tasfiyeye sürecine geçilmiştir.

Adres: İlkbahar Mah. 596. Sok. No:61/5  Yıldız-Çankaya / ANKARA   Tel:(0532)266 56 85
 

·   Tas.Hal.S.S. Batıbirlik Park Evleri Yapı Kooperatifi

       

                        

·   Konut Sayısı : Villa:20, Çok Katlı:12     
·   Konut Tipi     : Villa, Çok Katlı  

Batıbirlik Parkevleri, Batıbirlik'in Bahçekent I Projesi kapsamındaki en farklı mimari özellikleri taşıyan kooperatifidir. Sitenin villa tipi konutlarına yer altından tünel bir yolla girilmekte, her konutun altında dört araçlık garaj bulunmaktadır. Acil durumlarda itfaiye, ambulans girişleri için zeminde de yol oluşturulmuş ve bu yol çim petek döşemeyle kaplanmış olup, yeşil bir yol haline getirilmiştir. Villalarda asansör ve jeneratör bulunmakla birlikte ileri kabası yapılarak teslim edilmiştir. İsteyen konut sahipleri villalarında akıllı ev teknolojisini de uygulayabileceklerdir. Site çevresinde tamamen ağaçlandırılmış yeşil alanlar bulunmaktadır. Oturum başlamış tasfiye sürecine girilmiştir.

Adres: Mutlukent Mah. 2432.Cad. No:111 Çankaya / ANKARA  Tel:(0312)235 75 46

 

·  Tas.Hal.S.S. Batıbirlik Günbatımı Konut Yapı Kooperatifi 

·   Konut Sayısı : 8     
·   Konut Tipi     : Villa  

2014 yılında kurası çekilen kooperatifte renkli metal kenet çatı kaplaması uygulanmıştır. Tabanı 145 m²'ye oturan villalar, 385 m² kullanım alanına sahiptir. Villalar ileri kabası yapılarak teslim edilecek olup kooperatif tasfiye sürecine girmiştir.

 Adres: A.Öveçler Mah. 1322.Cad. No:7/4 Çankaya / ANKARA  Tel:(0312)481 22 40

 

·  Tas.Hal.S.S. Batı Cem Konut Yapı Kooperatifi 

            

                                 

·   Konut Sayısı : 106      
·   Konut Tipi     : Çok katlı  

Tasfiyeye geçen Kooperatif,  "Kayrapark Konutları" olarak adlandırılan projede konutlar üyelere anahtar teslimi verilmiştir. Konut içlerinde, konut sahiplerine oldukça çağdaş olanaklar ve zevkli bir dekorasyon sunulan sitede, gelişmiş bir güvenlik sistemi yer almıştır. Çocuk oyun alanları, spor alanları, kapalı otopark ve jeneratör sistemi de sitede yer alanlar arasındadır.

 Adres: Yaşamkent Mah. 3222.Cad. 3210.Sk. Gülbeng Sitesi 1/ B No:4 Çankaya / ANKARA    Tel:(0312)229 33 36

 

· S.S. Can Dayanışma Konut Yapı Kooperatifi  

                   

·   Konut Sayısı : 26      
·   Konut Tipi     : Çok katlı

2012'de kura çekimi yapılan kooperatif iki Bloktan oluşmaktadır. Üyelere teslim edilen konutlar, anahtar teslimi olarak yapılmıştır. Tüm dolapların yapılmasının yanı sıra vestiyer, kornişler ve hatta ankastre eşyalar da yerleştirilmiş bir biçimde sahiplerini bulmuş oturum başlamıştır. 

Adres: Ataç 1 Sk. No:30/8 Kızılay / ANKARA           Tel:(0312) 431 62 64

 

·   S.S. Cem Villa Konut Yapı Kooperatifi  

                  

·   Konut Sayısı : 31      
·   Konut Tipi     : Villa  

Eğimli bir arsa üzerinde inşa edilen villalar, doğaya ve insana saygı ilkesine göre projelendirilmiştir. Çevre düzenlemesi de bu ilkeye uygun olarak yapılmakta ve kademeli bahçeler ortaya çıkmaktadır. Villalar bir cepheden iki, diğer cepheden üç katlı görüntü vermektedir. Çevre duvarlarında Ankara taşının kullanıldığı konutlar da, enerji tasarrufunu en üst düzeye çıkaracak yalıtım malzemeleri kullanılmıştır. Ortaklarına devredilen konularda oturumlar başlamıştır.

Adres:Alınteri Bulvarı Ostim İş Merkezi C Blok No:12 Yenimahalle/ANKARA   Tel:(0312)354 81 64

 

·   S.S. Çalışkan Mühendisler Konut Yapı Kooperatifi

                    

·   Konut Sayısı : 183      
·   Konut Tipi     : Çok katlı

Yedi blokta 183 konut olarak inşa edilen sitede, 256 adet kapalı, 203 adet açık otopark ve 26.000 m² yeşil alan düzenlenmiştir. Kuralarını 2011'de çeken kooperatifte konutlar anahtar teslimi yapılmıştır. Ayrıca her blokta 2'şer asansör bulunmaktadır. Yaşamkent Atasayanlar adını alan sitede oturum başlamıştır.

Adres: Mesnevi Cad. Komşu sok. No:1/5 Çankaya / ANKARA    Tel:(0312)438 24 05

 

·  Tas.Hal.S.S. Dilan Konut Yapı Kooperatifi

                   

                             

·   Konut Sayısı : 27   
·   Konut Tipi     : Villa

Tabanı 90 m²'ye oturan villalar, 258 m² kullanım alanına sahip olup bir cepheden iki diğer cepheden üç katlıdır. Sitede her villanın kendi özel otoparkının yanı sıra, 62 otoluk bir ortak otopark ve  jeneratör de bulunmaktadır. İskanı alınan sitede oturum başlamıştır.    

 Adres: Çayyolu Postanesi P.K.:6 Çankaya / ANKARA   Tel:(0538)324 74 06

 

·  Tas.Hal.S.S. Duru Irmak Konut Yapı Kooperatifi

      

·   Konut Sayısı : 18   
·   Konut Tipi     : Villa

Sitede 18 villanın yanı sıra, bir idari bina da yer almaktadır. Konutlardan her birinin bodrum katı yaklaşık 180 m² olup, 2 araçlık otoparkı, ısı merkezi, su deposu, tesisat odası, hoby ve fitnes odası bulunmaktadır. Zemin katında bir misafir suiti, salon, mutfak vardır. Birinci katta ise hepsi banyolu üç yatak odası, çatıda ise açık teras yer almaktadır. Güvenlik kamera sistemi kurulan sitede oturum başlamış kooperatif tasfiye sürecine girmiştir.

Adres: Meneviş Sk. No:31/1  Çankaya / ANKARA    Tel:(0312)222 28 62
 

 

·  S.S. Elit Koru Konut Yapı Kooperatifi

                

·   Konut Sayısı : 20     
·   Konut Tipi     : Villa

Her biri 125 m²'lik tabana oturan 20 villa inşa eden bu kooperatifte kuralar çekildi ve konut sahipleri belli oldu. Konutların bir kısmı üyelere ait olmakla birlikte bir kısmı da satışa sunulmuştur. Değişik çatı sistemleriyle dikkat çeken konutlar iskana hazır bir durumdadır.

 Adres: Planlamacılar Sitesi 2041.Sk. No:1 Beysukent/ANKARA     Tel:(0536)468 09 59

 

·  Tas.Hal.S.S. İlk Flora Konut Yapı Kooperatifi

        

                    

·       Konut Sayısı : 36      
·       Konut Tipi     : Villa

İnşaatları ileri kaba düzeyde tamamlanan kooperatifte kuralar çekilerek, konutlar hak sahiplerine teslim edilmiştir. Her birinin kapalı garajı olan konutlarda, ayrıca ısı merkezide bulunmaktadır. Dış cephe boyamalarında altı renk kullanılmış, her renk belli bir sıra içinde altı kez tekrarlanmıştır. Çevre yolları, çevre aydınlatma ve bahçe ayırımları da tamamlanan sitede güvenlik sistemi de kurulmuştur. Sitenin hemen önünde bulunan ağaçlandırılmış yeşil alan konutlara güzel manzaralar oluşturmaktadır. Güvenlik kamera sistemi kurulan sitede oturum başlamış kooperatif tasfiye sürecine girmiştir. 

Adres: Mutlukent Mah. 2432. Cad. No:111 Çankaya / ANKARA  Tel:(0312)235 75 46

 

·   Tas.Hal.S.S. Ladin Evleri Konut Yapı Kooperatifi 

        

 

       

·       Konut Sayısı : 29
·       Konut Tipi     : Villa

Konutların kuraları çekilmiş ve teslim edilmiş olan bu sitede kapalı garajları olan 29 villa bulunmaktadır. Çevre düzenlemesi  tamamlanmış olan sitede güvenlik sistemi de oluşturulmuştur. Hemen sınırında da ağaçlandırma alanı yer almaktadır. Oturumun başlamış tasfiye sürecine girilmiştir.

Adres: Mutlukent Mah. 2432.Cad. No:111 Çankaya / ANKARA    Tel:(0312)235 75 46

 

·    Tas.Hal.S.S. Lapis Konut Yapı Kooperatifi

                

·       Konut Sayısı : 22
·       Konut Tipi     : Villa

Oldukça düz bir zeminde bir avlu etrafına dizilmiş düzende bulunan 22 villanın, kuraları çekilerek sahipleri belirlenmiştir. Anahtar teslimi inşa edilen konutlarda, mutfak, banyo, ısı merkezi ve tüm ev kullanıma hazır halde ortaklarına teslim edilmiş, sitede oturum başlamıştır.  

Adres: Alacaatlı Mah.5024 Sk. No:6 Çankaya / ANKARA     Tel:(0541)329 42 43

 

·   Tas.Hal.S.S. Mülkiyeli Konut Yapı Kooperatifi

                 

·   Konut Sayısı : 30      
·   Konut Tipi     : Villa  

30 villanın yer aldığı kooperatifte kuralar 2015'de çekilecek ve konutlar ileri kaba seviyesinde hak sahiplerine teslim edilecektir. Sitede 40 tanesi misafir otoparkı olmak üzere 100 otoluk otopark yer almaktadır. Site içinde yer alan 7.000 m²'lik yeşil alan hemen sitenin yanı başında yer alan ağaçlandırma alanıyla bir bütünlük oluşturmaktadır.

Adres: Mutlukent Mah.2432. Cad. No:111 Çankaya / ANKARA    Tel:(0312)235 75 46

 

· S.S. Örnek Siyasal Konut Yapı Kooperatifi

             

·   Konut Sayısı : 51   
·   Konut Tipi     : Çok katlı

İnşaatına yeni başlandı.

Adres: Başkent Öğrenci Yurdu Çankırı Cad. Maliye Meslek Sok. No:5 Ulus / ANKARA               Tel:(0312)310 20 90/141

 

· S.S. Öz Dayanışma Konut Yapı Kooperatifi    

                   

·   Konut Sayısı : 24      
·   Konut Tipi     : Villa 

150 m²'lik alana oturan villaların yine 150 m²'lik bahçeleri bulunmaktadır. Bodrum ve çatı katlarını da sayarsak neredeyse 4 katlı olan konutlarda, kapalı otopark ve asansörde konforu arttıran unsurlardır. 2015 yılında iskana açılması planlanan konutların 55 m²'lik terasları, eşsiz Ankara manzarasını da oturanların ayaklarına getirmektedir.

Adres:Ön Adım Dersh. Yeni Başkentliler Sit. 235.Sok. Batıkent  Tel:(0312)255 14 48

 

·  Tas.Hal.S.S. Öz İlkim Konut Yapı Kooperatifi

                 

·   Konut Sayısı : 21      
·   Konut Tipi     : Villa 

2011'de kuralarını çeken kooperatifte, Bahçekent I Projesindeki diğer kooperatiflerde olduğu gibi hem proje ve hem de imalatta kalite, fonksiyon, estetik bir arada yer alıyor. Projede en çok dikkat çeken unsur ise değişik çatı yapısıdır. Oturumun başlamış tasfiye sürecine girilmiştir.

Adres: İzmir Cad. Ihlamur Sk. No:5/6 Kızılay / ANKARA     Tel:(0312) 425 61 91

 

· S.S. Sırmataş Konut Yapı Kooperatifi

                   

·   Konut Sayısı : 38      
·   Konut Tipi     : Çok katlı

İnşaatını tamamlayan kooperatif iskan aşamasına geçmiştir. 4+1 tipinde 150 m2 kullanım alanına sahip daireler ortaklarına teslim edilmiştir.

Adres:  Gazi Osman Paşa Mah. Vedat Dalokay Cad. No:44/4 Çankaya / ANKARA                           Tel:(0312)432 37 10

 

· S.S. Sinem Villaları Konut Yapı Kooperatifi

·   Konut Sayısı : Villa:24, Çok Katlı:6     
·   Konut Tipi     : İkiz Villa, Çok Katlı  

İnşaatı devam etmektedir.

Adres: Kuveyt Cad. No:30/1 A.Ayrancı / ANKARA     Tel:(0312)468 62 13

 

·Tas.Hal.S.S. Siyasal Bahçekent Konut Yapı Kooperatifi

 

   

·       Konut Sayısı : 41
·       Konut Tipi     : Villa

2011'de kuraları çekilerek ileri kaba seviyesinde hak sahiplerine konutlarını teslim eden kooperatiflerden biridir. Ara yolları, çevre duvarı, güvenlik sistemi oluşturulan site de ayrıca yeşil alanların sulanabilmesi için, yağmur sularının 120 tonluk bir depoda toplanabileceği bir sistem de bulunmaktadır. Oturum başlamış tasfiye sürecine girilmiştir.

Adres: Mutlukent Mah. 2432.Cad.No:111 Çankaya / ANKARA     Tel:(0312)235 75 46

 

·Tas.Hal.S.S. Siyasal Güneybahçe Konut Yapı Kooperatifi

                

                                                           

·   Konut Sayısı : Villa: 10, Çok katlı: 13      
·   Konut Tipi     : Villa, Çok katlı 

On adeti villa, 13'ü katta olmak üzere 23 konut imalatı yapan kooperatif, ortaklarına anahtar teslimi verdiği konutlarda birinci sınıf malzemeler kullanmıştır. Çevre duvarları Ankara taşı ile örülen sitede, her villanın kapalı garajı, çok katlı konutlar içinse, 46 araçlık otopark var. Ayrıca engellilerinde unutulmadığı sitede onlara özel otopark da imal edilmiştir. Güney Park adı verilen sitede oturum başlamış kooperatif tasfiye sürecine girmiştir.

Adres: Adakale Sok. No:16/22 Kızılay / ANKARA     Tel:(0532)351 64 89

 

· Tas.Hal. S.S. Tamdolu Güneş Konut Yapı Kooperatifi

                    

·   Konut Sayısı : 48      
·   Konut Tipi     : Çok katlı 

Tek blokta 48 daire olarak projelendirilen kooperatifte 2012'de kura çekimi yapılmıştır. Çift asansörlü bloğunun yanı sıra, 48'i kapalı olmak üzere 100 otoluk bir otoparka sahip sitede, 960 m²'si çocuk oyun alanı olarak düzenlenmiş olan yeşil alan da yer almıştır. İskanı alınan sitede oturum başlamıştır. 

Adres: Alacaatlı Mah. 5027 Cad. 5024 Sk. No:10  Çankaya / ANKARA   Tel:(0312)220 15 77

 

·  Tas.Hal. S.S. Yaşamkent Konut Yapı Kooperatifi 

        

        

·       Konut Sayısı : 31         
·       Konut Tipi     : Villa  

Arazi özellikleri göz önüne alınarak yerleştirilen konutlar, kademeli olarak dizilmişlerdir. Konutların kapladığı alandan daha büyük yeşil alana sahip kooperatifte, konutlar projelendirilirken geleneksel Türk Mimarisi'nden çizgiler taşınması istenmiştir.Yaşamkent Konakları adı verilen sitede oturum başlamıştır.

Adres:Alacaatlı Mah. S.S.Yaşamkent Konut Yapı Kooperatifi Serpmeleri No:1 Çankaya/ANKARA      Tel:(0532) 722 06 60

 

· S.S. Yeni Enerji Konut Yapı Kooperatifi

         

·   Konut Sayısı : 18      
·   Konut Tipi     : İkiz villa

Yerleştiği alan açısından şanslı bir konuma sahip olan kooperatif, arsasını en iyi bir biçimde değerlendirerek konut projelerini ikiz villa şeklinde yaptırmış ve uygulamaktadır. Konutlar 2012'de kuraları çekilerek hak sahiplerine, çevre düzeni tamamlanmış, ileri kaba düzeyinde teslim edilecektir.  

Adres:TEİAŞ Akköprü Tesisleri  Yenimahalle / ANKARA     Tel:(0312) 341 60 16

 

·  S.S. Yeni Yuvam Konut Yapı Kooperatifi 

                  

·   Konut Sayısı : 36      
·   Konut Tipi     : Çok katlı

Altı katlı üç bloktan oluşan kooperatifte inşaatlar tamamlanmak üzere ve kuralar çekilmiştir.

Adres:Yeni Yuvam Sitesi Alacaatlı yolu 78. Cad.  Çankaya / ANKARA 

 

·  Tas.Hal. S.S. Yerkent Konut Yapı Kooperatifi 

            

            

·       Konut Sayısı : 32          
·       Konut Tipi     : İkiz villa  

2011'de kura çekenler arasında yer alan kooperatifte, üç katlı ikiz villalar yer almaktadır. İleri kaba olarak teslim edilecek konutlarda yer alan tonoz çatı dikkat çekicidir.   

 Adres: Demirhendek Cad. No:114/3 Siteler / ANKARA    Tel:(0312)447 18 40

 

· Tas.Hal.S.S. Yeşilköy Villa Konut Yapı Kooperatifi

                   

 

·       Konut Sayısı : 15          
·       Konut Tipi     : Villa  

Üç katlı 15 villanın yer aldığı kooperatifte 2011'de kura çekimi yapılmıştır. Çevre düzenlemesine de önem veren kooperatifte Ankara taşıyla özenle yapılmış duvarlar oldukça şık durmaktadır. İskanı alınarak  Villa Beyaz Konutları adı verilen sitede oturum başlamış kooperatif tasfiye sürecine girmiştir.

  Adres:(Suat Yağcı)İnkılap Sok. No:20 Kat:5 Kızılay /ANKARA   Tel:(0312)417 50 97

 

Geri                                                                                                                                         diğer sayfa

 

+